3D metode tauku atsūkšanai

Ja izveidojušies lieki tauku uzkrājumi vēdera un gurnu rajonā, uz augšstilbiem, apakšstilbiem, potītēm vai pazodē, tauku atsūkšana ir viena no izplatītākajām ķirurģiskajām metodēm ķermeņa formas un izskata uzlabošanai. Tauku atsūkšanas metode ir ļoti populāra, bet tā nemitīgi attīstās, un katram uzlabojumam ir gan savas priekšrocības, gan trūkumi. Taču tagad ir atrasta optimāla metode, kas radikāli atšķiras no parastās tauku atsūkšanas. Dr. Feldmaņa privātklīnika pirmā Baltijā piedāvā unikālu ķermeņa un sejas korekcijas metodi – tauku atsūkšanu ar pasaulē jaunāko 3D tehnoloģiju aparātu EVA sp® 6. Tas garantē drošu, nesāpīgu, tūlītēju rezultātu. Trīs mēnešu laikā klīnikā sekmīgi veiktas jau vairāk nekā 40 tauku atsūkšanas operācijas. 

 

Kā darbojas 3D metode?

Jebkura tauku atsūkšanas procedūra sastāv no divām daļām: pirmā – tauku sašķidrināšana, injicējot zemādas taukaudos speciāli sagatavotu šķidrumu, un otrā – tauku atsūkšana. Parastā metode paredz, ka ķirurgs veic procedūru ar speciālu instrumentu – kanili, kas tiek ievadīta zemādas trauku slānī, bīdot to pa taukaudiem. Ķirurgam tas ir samērā smags darbs, savukārt pacientam – traumatiska procedūra, ar asinsizplūdumiem un vismaz mēnesi ilgu rehabilitācijas periodu.

Jaunā metode atšķiras ar to, ka kanile tiek nostiprināta rokturī un tas veic kustības trīs dimensijās – notiek kaniles pusrotācijas kustība, vibrācijas kustība un kustība uz priekšu un atpakaļ. Visas kustības notiek vienlaicīgi ar lielu frekvenci un nelielu amplitūdu. Ķirurgs tikai tur kanili aiz roktura un vada to vajadzīgajā virzienā. Tādējādi procedūra ir viegla – gan pacientam, gan ķirurgam.

Infiltrācijas kaniles ir dažādu garumu, un ķirurgs tās izvēlas atbilstoši vajadzībai. Vispirms tās ar 3D kustībām ievada taukaudos un iešļircina šķidrumus – fizioloģisko šķidrumu, nātrija hidrokarbonātu, adrenalīnu, lidokaīnu –, lai šķīdinātu taukus un anestezētu attiecīgo apvidu. Šo darbību veic, ņemot vērā pacienta vecumu, aptuveno sāpju slieksni, svaru un atsūcamo tauku apjomu. Tauki izšķīst uzreiz, līdzko šķidrums ir ievadīts. Kad viss vajadzīgais tauku rajons ir sašķidrināts, tos sāk atsūkt no tās vietas, kur šķidrums ticis ievadīts vispirms. Šīs tauku atsūkšanas kaniles ir mazākas, nekā tās, ko izmanto klasiskajā tauku atsūkšanas metodē. Parasti ķirurgs sāk darbu ar lielākām kanilēm, izsūcot liela apjoma taukus, un tad turpina ar mazākām, veicot tādu kā pieslīpēšanu, smalkāku atsūkšanu, lai procedūras efekts būtu maksimāli estētisks. Grieziena vietu, caur kuru ievada kanili, nešuj, lai liekais lidokaīns izkļūst no organisma. Jau pēc nedēļas griezuma vieta ir sadzijusi.

Ja problēmzonu ir daudz – rokas, vēders, sāni, augšstilbi, sēžas daļa, to, kādā secībā veikt tauku atsūkšanu, ķirurgs izvērtēs individuāli. Parasti šādos gadījumos procedūru veic divos posmos. Divas, trīs nedēļas pēc pirmās operācijas jau var veikt nākamo.

 

Metodes priekšrocības

 3D metodei ir vairākas priekšrocības, salīdzinot ar citām tauku atsūkšanas metodēm. Viena no svarīgākajām – šī metode ir maztraumatiska, līdz ar to rehabilitācijas laiks ir daudz īsāks un pacients var ātrāk atgriezties ierastajā dzīves ritmā. Pēc klasiskās tauku atsūkšanas metodes ir lieli zilumi, pacientam jāpārcieš sāpes, un, lai pilnībā atgūtos, paiet vismaz mēnesis. Izmantojot 3D metodi, zilumu nav jau pēc pāris nedēļām.

Vēl viens pluss – rokturis, kurā nostiprināta kanile, taukaudos izdala infraskaņu. Tās iedarbībā no taukaudiem izdalās baudas hormons endorfīns, kas rada kutinošu sajūtu.

Visi šie priekšnoteikumi nodrošina to, ka nav nepieciešama pilnā narkoze. Tātad metode ir piemērota cilvēkiem, kam kaut kāda iemesla dēļ narkoze ir kontrindicēta. Vēl šī metode derēs, ja cilvēkam vienkārši bail no narkozes, bail iemigt.

Tas, ka netiek izmantota narkoze, atvieglo sagatavošanos procedūrai, kā arī pēcoperācijas periodu – izpaliek atmošanās no narkozes un var doties mājās tajā pašā dienā. Un vēl viena būtiska priekšrocība –

ja šo procedūru vienlaicīgi veic vairākām ķermeņa daļām (vēderam, sāniem), pacients nav jāgroza – to pēc ārsta norādījuma cilvēks izdara pats.  

 

Kad metode derēs un kad – ne?

Pirms procedūras pacientu rūpīgi izmeklē, un, ja veselības stāvoklis ir atbilstošs, procedūras veikšanai nav ierobežojuma. Svarīgi, lai cilvēkam nav smagi sirdsdarbības vai asinsreces traucējumi, vai arī alerģija pret anestezējošo preparātu lidokaīnu, kas tiek izmantots vietējai anastēzija.

Kutinošā sajūta procedūras laikā, protams, tiek uzskatīta par metodes priekšrocību, tomēr katrs pacients to uztver citādi – dažiem tās ir patīkamas sajūtas un procedūra paiet smejoties, daži pret to ir vienaldzīgi un pat iemieg, bet citi izjūt diskomfortu. Taču nav bijuši gadījumi, kad kāds pacients procedūru nav varējis izturēt.

Šo procedūru, kā, iespējams, labāko metodi, varētu ieteikt sievietei gados ar lielu tauku daudzumu vēdera zonā. Kāpēc? Tāda operācija kā plastika būtu nopietna ķirurģiska iejaukšanās vispārējā narkozē, kam sekotu ilgs rehabilitācijas periods. Savukārt 3D tauku atsūkšanas metode ir alternatīva, kas, līdztekus jau minētajiem ieguvumiem, daudz īsākā laikā uzlabotu sievietes dzīves kvalitāti.  

Ja ar vēlmi atsūkt taukus pie ķirurga nāk gados jauns cilvēks, vispirms notiek ārsta un pacienta saruna par to, kā atrisināt liekā svara problēmu dabiskā veidā – ar sportiskām aktivitātēm un veselīgu diētu. Tomēr ir gadījumi, kad izveidojies tāds kā apburtais loks – liekais svars ir tik liels, ka tas ierobežo kustības, un, nespējot pietiekami kustēties, ķermeņa svars tikai vēl vairāk pieaug. Tādā situācijā tauku atsūkšana var būt stimuls turpmākajām aktivitātēm.

 

Komplikācijas? Minimālas!

Izmantojot šo metodi, komplikācijas varētu būt tādas pašas kā pie jebkuras citas tauku atsūkšanas metodes, taču to iespējamība ir daudzkārt mazāka. Hematomu jeb asinsizplūdumu, kurus vajadzētu punktēt, praktiski nav, zilumu ir daudz mazāk, un mazākas ir arī pēcoperācijas sāpes. Tā kā metode ir saudzīgāka saistaudiem, ādas saraušanās spēja ir daudz labāka, sevišķi, ja pacienta vecums nepārsniedz 40 gadus.

Procedūras laikā tiek traumēti zemādas mazie jušanas nervi, taču tie ar laiku atjaunojas.

Rādītāji 3D tauku atsūkšanas aparāta displejā ļauj līdz mililitram dozēt šķidrumu devas, ko injicē katrā zonā. Tātad – nepareiza deva nav iespējama. Savukārt speciāla drošības sistēma bloķē kanili un apstādina procedūru, ja kanile atduras pret blīvāku vielu nekā taukaudi, piemēram, pret muskuļiem vai ribām.

Tā kā parasti pēc šādas procedūras tomēr ir limfas atteces traucējumi, apmēram 2–3 nedēļas pēc operācijas vajadzētu veikt limfodrenāžu, kas veicina limfas atteci, uzlabo ādas elasticitāti, novērš negludumus.

 

 

Speciāls apģērbs

Uzreiz pēc procedūras pacientam tiek uzvilkts speciāls kompresijas apģērbs, kas pielāgots katrai ķermeņa daļai, kur iespējama tauku atsūkšana, – zodam, kaklam, augšdelmiem utt. ­–, un nodrošina traumētās zonas ātrāku dzīšanu. Ja kādreiz kompresijas apģērbu vajadzēja valkāt vismaz četras nedēļas, tad pēc 3D metodes izmantošanas tas jāvalkā vienu nedēļu dienu un nakti, bet pēc tam – vienu vai divas nedēļas tikai pa dienu.

 

Mīti un patiesība

Nereti dzirdēts, ka tauku šūnas atjaunojas. Mīts! Tauku šūnu daudzums ir noteikts, un dzīves laikā tās var vai nu palielināties izplešoties, vai arī sarauties. Tas ir atkarīgs no katra cilvēka ģenētikas, dzīvesveida un vielmaiņas. Ja taukus atsūc, šo šūnu organismā vairs nav, un tajā pašā vietā tās neatjaunojas. Bet! Ja neievēro veselīgu dzīvesveidu un nav fizisku aktivitāšu, var palielināties esošās tauku šūnas arī pilnīgi citā vietā. Ja tās ir atsūktas vēdera zonā, tad izplešas, piemēram, uz rokām, kur nav veikta tauku atsūkšana.

Protams, tauku atsūkšanas procedūra neatrisina uzreiz visas problēmas. Tā ir vien ķermeņa formas uzlabošana. Tādēļ ideālā variantā uz šo procedūru būtu jānāk pēc tam, kad cilvēks kādu pusgadu ir aktīvi sportojis un veselīgi ēdis, tomēr saglabājušās zonas, kas grūti pakļaujas tievēšanai, – vēders ap nabu, sāni, sievietēm – arī augšstilbu iekšpuse.

 

Ieteikumi

*Pēc tauku atsūkšanas nav ieteicamas karstuma procedūras (karsta vanna vai pirts), kas var izraisīt asins izplūdumu.

*Nav ieteicams lietot rūgstošus dzērienus (alu, vīnu, šampanieti).

*Ja dzīst labi, jau divas nedēļas pēc operācijas var pakāpeniski sākt sportot.

*Vēlams uzsākt jaunu dzīvesstilu, kas ietver gan veselīgu uzturu, gan fiziskas aktivitātes. 

Izmaksas EUR 500-2500, atkarībā no apjoma.